Monitorování včelstev

  • měření teploty ve včelstvu
  • úlová váha
  • GPS tracker
  • vizuální sledování včelstev přes internet
  • měření zvukových projevů včelstev
  • elektronická evidence práce včelaře

Projekt
ELEKTRONICKÝ KOMUNIKÁTOR PRO PRÁCI NA VČELNICI
je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt si klade za cíl vyvinout a experimentálně ověřit novou technologii v komunikaci pracovníka v terénu s informačním systémem. Jako případ užití byla zvolena práce včelaře, který má během své práce na včelnici exemplárně snížené podmínky ovládání zařízení rukama.

Název projektu: Ověření konceptu mapování včelstev IoT senzorickou sítí s AI a sběr a vyhodnocování globálních dat

Název programu: Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost

Název výzvy: Proof of concept - aktivita a) - výzva I.Číslo projektu: CZ.01.01.01/08/22_001/0000226

Harmonogram projektu: 1. 12. 2022 – 31. 12. 2024

Cílem projektu je ověření realizovatelnosti komplexního neinvazivního monitoringu IoT senzorickou sítí, sběrem, analýzou a vyhodnocováním akustických signálů z chování včelstev a zjištění jejich stavu s propojením na umělou inteligenci, metody strojového učení a následná vizualizace vyhodnocených dat a informací XR technologiemi a konečná vizualizace a lokalizace z GPS na interaktivní mapě zobrazující informace v jednotlivých regionech.
Očekávaný výstup projektu by měl přispět k tvorbě globálního komplexního systému - regionálnímu neinvazivnímu monitoringu a mapování chování včelstev IoT senzorickou sítí a k vytvoření web. aplikace s kognitivními funkcemi a strojovým učením jako mozkem AI, kde bude probíhat hloubková analýza nad posbíranými Big daty a jejich globální vyhodnocení za pomoci speciálních matematických algoritmů, ale také predikce chování včelstev a pochopení jejich potřeb s možností vizualizace v XR technologiích.Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.